V Pardubicích kousek od vítězství.

O naději na první šestku jela SLUNETA bojovat do Pardubic. S Pardubicemi v této sezóně ještě nevyhrála a v kombinaci s formou, s kterou aktuálně Beksa hraje. to byl smrtelný koktejl, ale i tak odjížděla parta kolem Tondy Pištěckého s odhodláním zkusit proklouznout do A1.

Úvod utkání měli ovšem pod kontrolou domácí, dobrá obrana, po které následoval bleskurychlý přechod do útoku, znamenala rychle vedení 27:18. V druhé desetiminutovce si naši hráči už pohlídali rychlý protiútok a hra se vyrovnala – druhou čtvrtinu jsme dokonce dokázali vyhrát a uzavřít tak účet první půle na 45:38.

Druhý poločas jsme otevřeli minišňůrou 5:0 a ukrojili podstatnou část náskoku domácích, ale pak si udělal svůj 4. faul Justin Martin a musel ze hřiště. Stále se nám dařilo brzdit přechod Beksy do útoku. Když v polovině třetí čtvrtině trefuje Spencer Svejcar trojku, přibližuje SLUNETU na rozdíl pouhého bodu 51:50, jenomže pak Beksa zlepšila obranu a naši hráči se už nedokázali tak prosadit, jako dřív a sérií 10:0 nám opět odskočila na dvouciferný rozdíl 61:50. Bodovu tečku za třemi čtvrtinami pak udělal Filip Šmíd trojkou na 61:53.

V posledním dějství se pak SLUNETA vrhla do útoku a pokusila se ještě smazat náskok Beksy a to se podařilo, a šlo se do vyrovnané koncovky. Tři minuty do konce domácí Pavlovič uklidňuje domácí fandy trojkou na 76:70. Následující minuty dokázali naši hráči držet domácí zkrátka a Pavel Houška a Láďa Pecka snížili na 76:75 a to zbývá do konce už jenom pouhých 18 sekund. Následuje time-out a našim už nezbývá než zastavit čas a faulovat domácí. Na čáru trestného hodu se tak staví domácí Pavlovič a proměňuje pouze jeden trestný hod, Beksa vede 77:75 a naši hráči mají míč, odpovědnost na sebe bere Jay Wisseh, ale jeho trojka cíl nenalézá a domácí Půlpán téměř s klaksonem posílá SLUNETU do předkola play-off.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 79:75 (27:18 45:38 61:53)

Body domácí: Škranc 17, Pavlovič a Jackson po 12, Svoboda 10, Půlpán 8, Kohout 7, McGaughey 5, Švrdlík a Singletary po 3, Nečas 2
Body hosté: Houška 16, Šotnar 13, Martin a Svejcar po 11, Šteffel 8, Wisseh 7, Pecka 5, Šmíd 3, Fait 1
Trojky: 28/8 – 30/8
Trestné hody: 24/15 – 15/13
Doskoky: 44 - 38
Osobní chyby: 21 - 21